top of page
Pietinė Šveicarija (Tičinas) – Luganas

LUGANAS – Džentilinas

Lugano, Gentilino

Džentilinas – vienas Lugano priemiesčių. Kartu su gretimomis gyvenvietėmis sudaro didesnį darinį, vadinamą "Aukso slėnis" (Collina d'Oro). Miestelio Sant'Abbondio bažnyčia datuojama XI a. Greta esančiose kapinėse palaidoti žymūs asmenys, tarp kurių yra Hermanas Hesė.

1590 m. miestelyje gimė T. Pončinas (m. 1659). Kartais istorinėje literatūroje rašoma, kad jis iš Istrijos, tačiau tai klaidinga informacija. Pončinų giminė nuo seno buvo žinoma Tičine.

 

Maždaug trisdešimties metų amžiaus atvyko į Lenkiją, kur netruko tapti karališkuoju architektu. Statė Varšuvoje ir įvairiose kitose Lenkijos vietose. Kitaip nei daugelis jo tėvynainių, gimtinėje šeimos nebuvo sukūręs. Jis įsišaknijo Lenkijoje, o ne grįžinėjo pas savo žmoną ir vaikus, kaip daugelis kitų ir ypač XVI-XVII amžiuose. Turėjo daug nejudamo turto Varšuvoje, Kališe, Lovičiuje ir Poznanėje. Vedė lenkaites (net 4 kartus), čia mirė ir buvo palaidotas.

LDK žemėse jam priskiriamas tik vienas objektas – milžiniškas Kartūzų vienuolyno kompleksas Berezoje. Mūsų dienas pasiekė jo griūvėsiai, tiesa, paskutiniu metu vyksta restauravimo darbai.

bottom of page