top of page
Pietinė Šveicarija (Tičinas) – Luganas

LUGANAS – Trevanas

Lugano, Trevano

Vieno iš Vilniaus Šv. Kazimiero koplyčios statytojų gimtinė

Trevano vaizdai

Martyno Ambrazo nuotraukos

Trevanas - netoli Lugano Pordzos (Porza) miestelio rajonas, kuriame dar viduramžiais stovėjo Trevanų giminei priklausiusi pilis. XIX a. toje vietoje prabangius rūmus buvo pasistatęs rusų kilmės didikas Paul von Derwies. Rūmai XX a. viduryje buvo sugriauti. Dabar maždaug toje vietoje yra parkas ir technikos mokykla SUPSI.

Vienas Trevanų giminės atstovų, Džovanis Batista Trevanas (m. 1644), XVII a. pradžioje buvo įtakingas Lenkijos-Lietuvos valdovo architektas, gyvenęs Krokuvoje. 1636-1638 m. jis minimas Lietuvoje, kur atliko iki šiol tiksliai neidentifikuotus darbus Šv. Kazimiero koplyčioje.

Paul von Derwies pastatyta Trevano pilis (1871-1961) buvo viena prabangiausių visoje Šveicarijoje. Su senąja, Lietuvoje dirbusio Dž. B. Trevano giminės pilimi ji turėjo bendra tik tiek, kad buvo pastatyta maždaug toje pat vietoje, o jos savininkas atstovavo šaliai, sunaikinusiai Lietuvos valstybę. Joje buvo privatus teatras ir koncertų salė, su įrengtais ypač prabangiais krištoliniais balkonų turėklais. 300.000 kvadratinių metrų parke buvo didžiausias fontanas visame Tičine ir augo rečiausi augalai iš viso pasaulio. XX a. pradžioje pilis atiteko Tičino kantonui. 1961 m. buvo nuspręsta ją nugriauti.

bottom of page